niedziela, 1 maja 2016

Moi Drodzy Przyjaciele

Co tu dużo pisać, pogoda jest przepiękna i warto z niej skorzystać, tym bardziej, że jest już upragniona wiosna. Dodatkowo, od dziś zaczyna się najpiękniejszy miesiąc roku, czyli maj. W związku z czym, wszyscy z wielką przyjemnością korzystamy z wiosennych uroków, przebywając w większości czasu w naszych ogrodach, ogródkach i działkach w zależności, co kto posiada. Dlatego, że natura daje nam to czego żaden lek nam dać nie może, by cieszyć się zdrowiem i codziennym życiem z powodu czego, nieco brakuje nam czasu na przebywanie na naszych coraz ładniejszych blogach. Wiosna, jest to czas bardzo niezwykły życiowo gdyż, nie tylko my się budzimy do bardziej intensywnego życia, ale też i nasze zwierzaczki a także wszystkie roślinki w naszych ogrodach i brakuje nam na wszystko czasu, ale mam nadzieję jak się ze wszystkim uporamy to i znajdziemy więcej czasu na bycie na naszych blogach, gdzie też zapanuje pełnia życia w naszych tekstach i które, też z większą przyjemnością w chwilach wolnych będziemy wzajemnie u siebie czytać, dzieląc się wszelkiego rodzaju radościami. Tymczasem, życzę Wam wszystkim Kochani pogody ducha i serca a nade wszystko w naturze by było nam miło na jej łonie przebywać, szczególnie dziś kiedy jest pierwszy dzień majówki. Pozdrawiam bardzo serdecznie każdego z Was oraz wszystkich moich miłych Gości. Miłego dnia moi mili Przyjaciele i do zobaczenia następnym razem, kiedy będę mogła sobie pozwolić by z Wami chociaż przez chwilę tu pobyć. Dziękuję bardzo, za Wasze u mnie odwiedziny i miłe słowa w komentarzach oraz, za to że i ja mogę czytać Wasze wspaniałe posty i wieści z Waszego codziennego życia, którymi z serca się dzielicie. Do zobaczenia Kochani

...Wiosna jest radosna a więc, życzę Wam wszystkim dużo słońca i szczęścia...

PRZYJAŹŃ

To patrzenie w tę samą stronę życia
to nie obojętność na los drugiego człowieka
to szczere dzielenie się słowem życia
to wzajemne i niepodważalne zaufanie
to przede wszystkim szacunek...
niezależnie kim jest nasz Przyjaciel

25 komentarzy:

 1. Witam. Widzę, że Ty, jak i ja, przedkładamy obecnie piękną wiosenną przyrodę ponad bloga. Myślę, że dobrze robimy żyjąc w świecie realnym i nie dajemy się temu wirtualnemu. Cieszmy się życiem i przyrodą. Dziękuję za miły komentarz u mnie i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak Grażynko, z pewnością tak Ty jak i ja a nawet większość blogujących, bo czyż można inaczej kiedy wiosna nastała. Chociaż i wirtualny świat jest ważny, bo mamy w nim wielu wspaniałych przyjaciół, którzy także sprawiają nam wiele radości. Dlatego w przerwie na zrobienie obiadu dziś tu weszłam, by Wam wszystkim podziękować za miłe odwiedziny i komentarze. Również i do Was chciałabym wejść i poczytać Wasze wspaniałe posty, ale mam jeszcze troszkę pracy do zrobienia popołudniem a więc, jeżeli teraz nie zdążę to wieczorem Was poodwiedzam. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę miłego dnia :)

   Usuń
 2. Akurat dziś odpuściłem sobie kontakt z przyrodą. Kiedyś 1 Maja jeździłem na ryby, bo kończył się okres ochronny dla szczupaka. Wczoraj byłem na działce i jutro też mam co robić. Zresztą, nie zdarzyło mi się, by nie było czegoś do zrobienia, a lubię majsterkować. Przyjemnie patrzeć na kwiaty i kwitnące drzewka oraz uwijające się owady. Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życie z naturą na ty jest niesamowicie imponujące i daje wiele radości na co dzień, a więc jestem w moim ogrodzie niemalże każdego dnia a nawet wtedy gdy pada deszcz, bo jak sam mówisz zawsze jest w nim co robić. I chociaż jestem kobietą, to też niekiedy majsterkuje bo taka zachodzi konieczność i chociaż mogłabym kogoś nająć, ale w sumie to lubię się uczyć wciąż nowych rzeczy i dlatego jak umiem tak sobie majsterkuję i jestem zadowolona. Tym bardziej, też jak mówisz, że pięknie jest sobie usiąść i popatrzeć jak wszystko rośnie i kwitnie a także na te wszystkie otaczające nas żyjątka. Dziękuję Probusie za miłe odwiedziny i komentarz. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

   Usuń
 3. Mam podobnie, jak Wy wszyscy. Również, bywam częściej w ogrodzie niż w domu. Obrazeczek cudny. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, myślę, że niewielu jest ludzi co o tym czasie siedzą w domu, bo każdy kto może korzysta z dobra natury i możliwości w niej przebywania. Dziękuję bardzo Droga Lilianko i pozdrawiam Cię serdecznie :)

   Usuń
 4. Wiersz piękny, mówi o znamionach prawdziwej Przyjaźni. Dobrego dnia i tygodnia Esterko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo, jak czuję tak piszę :) Serdeczności Lilianko

   Usuń
 5. Piękna wiosenna ilustracja i bardzo mądre wersy w poniższym mini wierszu. Gratuluję pióra. Pozdrawiam Cię Estero!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Emanuelu. Serdeczności :)

   Usuń
 6. O tak wiosna nie sprzyja blogom i faktycznie ciężko jest się zorganizować, ale nawet takie zamieszanie wynagradzają promyki słońca i pierwszy nieśmiały 'śpiew" jaskółek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, no ale chociaż od czasu do czasu warto pobyć z przyjaciółmi na swoim i ich blogach. Wiadomo, że wiosna wygrywa z blogami i nie ma porównania z korzyści jakie z niej czerpiemy, jednakże bez przyjaciół było by smutne życie. Zwłaszcza gdy jest niepogoda i dopada nas melancholia, to wtedy przyjaciele są najlepszym na nią lekiem. Dlatego też, bardzo cenię sobie każdego przyjaciela na równi z walorami wiosennej aury. Dziękuję za odwiedziny i miły komentarz. Serdeczności Karolinko :)

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. O tak, jak na razie to dopisuje i oby jak najdłużej. Dziękuję i pozdrawiam Cię Agnieszko :)

   Usuń
 8. No ja akurat na brak czasu nie narzekam, mam go za dożo i do znudzenia. Gdybym miał tyle zdrowia co czasu, byłoby ekstra. No i też chciałbym mieć ogród, ale niestety nie jest to możliwe. Zazdroszczę, oczywiście w sensie pozytywnym. Dzięki Esterko za wersy przyjaźni, wspaniałe i trudno się z nimi nie zgodzić. Super obrazeczek dołączyłaś, podoba mi się całość Twojego wpis. Uszanowanko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem Leszku i bardzo Ci z tego powodu współczuję, a przede wszystkim życzę Ci powrotu do zdrowia, chociaż na tyle byś mógł samodzielnie spacerować i cieszyć się życiem, jak każdy z nas. Mam taką nadzieję, że taki dzień nastanie, czego z serca Ci życzę. Tym bardziej, że Jesteś wspaniałym człowiekiem i Przyjacielem. Serdeczności dla Ciebie i Agusi :)

   Usuń
 9. Z tym czasem, to różnie bywa. Raz go za dużo, innym razem za mało. Wszystko zależy, od pory roku.
  Wersy wiersza, bardzo wymowne i bezcenne z nietuzinkową refleksją, zatrzymują i mówią...
  Jak zwykle u Ciebie przebija serdeczność i życzliwość, dziękuję Esterko
  Uszanowanie i Ukłony dla Ciebie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, tak właśnie jest jak piszesz i różnie z tym czasem bywa, no ale mówi się trudno jakoś te wszystkie mankamenty trzeba z sobą pogodzić by było chociaż w miarę możliwie. Narzekać, też nie ma co bo trzeba się cieszyć każdą chwilą życia, która jest nam dana niezależnie od pogody i pory roku. Oczywiste jest to, że wiosna to bardzo szczególna pora roku, na zew której nikt z nas nie jest obojętny i tyle na ile jest to możliwe, każdy chce z jej walorów skorzystać i bardzo dobrze, bo i ona szybko przeminie i znów trzeba będzie na jej piękno długo czekać. Dziękuję za miłe odwiedziny i piękny komentarz. Pozdrawiam Cię Janku wiosennie i bardzo serdecznie :)

   Usuń
 10. No właśnie, z tym czasem to jest prawdziwy problem, trudno mu sprostać. Piękny wiersz o znaczeniu przyjaźni. Dziękuję. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rzeczy samej Matyldo, lecz da się z tym żyć i cieszyć wszystkim a szczególnie wszystkimi, którzy nas odwiedzają tak realnie jak i wirtualnie. Miło mi, że moje skromne wersy się Tobie i pozostałym Gościom podobają. Jak wiesz, mam zwyczaj pisać na kolanie i wtedy jest to, co powyżej w tym mini wierszyku widać. Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)

   Usuń
 11. Wiersz przedni, a ilustracja piękna. Jeżeli chodzi o czas, to wciąż cierpimy na jego niedosyt i niezależnie od tego, czy mamy ogród czy nie i tak jest szybszy od nas, a więc z tond bierze się jego brak. Pozdrawiam Cię Estero!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo Marku, za uznanie i tyle miłych słów. To prawda, że z tym czasem jest jak jest i nikt z nas nie jest go w stanie przemóc i dlatego, trzeba się do niego dostosować i cieszyć wszystkim co nam niesie. Narzekanie i biadolenie niczego nie zmieni, a jedynie zaszkodzić może i oby nie. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie :)

   Usuń
 12. Esterko, także i ja borykam się z brakiem czasu, gdyż wiosna czaruje swoim urokiem i trudno w domu usiedzieć. Obrazeczek jest przepiękny, a słowa w wierszu bardzo mądre i podzielam ich znaczenie. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Różyczko, to co daje wiosna nie da nikt, dlatego warto z niej skorzystać. Tym bardziej, że długo na nią czekamy a jej uroki szybko mijają. Dziękuję Ci, za odwiedziny i uznanie w miłym komentarzu. Serdeczności :)

   Usuń
 13. Ja też mam problem z brakiem czasu.....i tak sobie myślę że jestem po prostu niezorganizowana.....
  Przepiękna wiosenna animacja z motylkiem !!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

.

...NAJWIĘKSZĄ DLA MNIE NAGRODĄ JEST TWÓJ SERDECZNY UŚMIECH I KOMENTARZ... DZIĘKUJĘ :)